نظرکاوی ( عقیده کاوی یا تحلیل احساسات) شناسایی نظر هرز و کیفیت نقدها

نظرکاوی ( عقیده کاوی یا تحلیل احساسات) شناسایی نظر هرز و کیفیت نقدها


  • 2,037 بازدید

خصیصه کلیدی رسانه های اجتماعی این است که هرکس از هرجای دنیا آزاد است که نظرات و دیدگاههایش را بدون افشا ساختن هویت واقعیاش و ترسی از عواقب ناخوشایند بعدی اش ابراز کند. این نظرات به شدت با ارزش هستند. ولی این ناشناسی نیز هزینهای دارد. این ناشناسی کار را برای افرادی با مقاصد پنهان و نیات خرابکارانه راحت می کند تا سیستم را با ارسال نظرات جعلی فریب دهند تا بدون افشا ساختن نیات واقعیشان یا افراد و سازمانهایی که مخفیانه برای آنها کار میکنند، محصولات، خدمات، سازمانها یا شخصهایی را اعتبار بخشند، یا اینکه بی اعتبار کنند. چنین افرادی هرزنویسهای نظر هستند و کارشان هرزنویسی نظر نامیده می شود.

نظرکاوی(عقیده کاوی) چیست؟

انواع نظرکاوی کدامند؟

سرآغازی بر مبحث نظرکاوی؟

کاربردهای نظرکاوی،عقیده کاوی یا تحلیل احساس

هرزنویسی نظر مشکلی اساسی در شبکه های اجتماعی شده است. علاوه بر کسانی که در نقدها و بحثهای انجمنها نظرات جعلی می دهند، شرکتهای تجاری ای هم وجود دارند که در کار نوشتن نقدهای جعلی وبلاگهای قلابی برای مشتری هایشان هستند. چندین مورد از نقدهای جعلی شناخته شده در اخبار گزارش شده است. شناسایی چنین فعالیتهای هرزنویسی ای برای تضمین اینکه نظرات بر روی وب منابعی ارزشمند از اطلاعات هستند مهم است. برخلاف استخراج نظرات مثبت و منفی، شناسایی نظر هرز تنهای یک مسئله پردازش زبان طبیعی نیست، بلکه یک مسئله داده کاوی است که شامل رفتارهای ارسال نقدکننده نیز می شود. در کنار پژوهشهای دانشگاهی، برخی از شرکتهای میزبان نقد، نقدهای جعلی را از روی وبسایتشان حذف می کنند. یک مسئله شناخته شده پژوهشی، تعیین کیفیت و سودمندی هر نقد آنلاین است. هدف در نظرکاوی این است که نقدهایی که دارای کیفیت بالا هستند را شناسایی، و به آنها رتبهای بالا دهیم تا کاربران بتوانند آنها را ابتدا بخوانند و حداکثر اطلاعات را دریافت کنند.

اگر به پژوهش در حوزه نظرکاوی علاقه مند هستید توصیه می کنیم مجموعه  پنجاه مقاله فارسی مرتبط با نظرکاوی، عقیده کاوی و تحلیل احساسات را تهیه بفرمایید.

اگر در حال پژوهش در حوزه نظرکاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در زمینه نظرکاوی(عقیده کاوی یا تحلیل احساسات) در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.