نوآوری در پایان نامه های داده کاوی

نوآوری در پایان نامه های داده کاوی


  • 94 بازدید

آکادمی داده در این سالیان فعالیت خود همواره سعی داشته است در خدمت دانشجویان و محققین عزیز داده کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط باشد نشان به آن نشان که در وب سایت آکادمی داده  بیش از یک هزار مقاله ارزشمند و قابل اعتنا منتشر شده است تا مورد استفاده شما مخاطبین گرامی باشد. در این مبحث چندین مقاله مفید فارسی با لینک دانلود رایگان در حوزهای مختلف علم داده منتشر شده است. آکادمی داده این افتخار را دارد با ارائه محتوای آموزشی مفید در داده کاوی، متن کاوی، نظرکاوی، هوش تجاری و دهها حوزه دیگر یاری رسان شما عزیزان باشد. 

دانشجویانی که در مرحله پایان نامه در تحصیلات تکمیلی قرار دارند می دانند که یکی از چالش برانگیزترین و مهم ترین مراحل کار بخش نوآوری کار است.
معمولا در مباحث داده کاوی 2 نوآوری قابل ارائه است.
1- نوآوری در مدل
در این نوع نوآوری براساس استانداردهای موجود یک مدل جدید برای حل مسأله داده کاوی ارائه می شود. در این نوع نوآوری باید الگوریتم نوین و یا روش انتخاب ویژگی جدید برای رسیدن به مدل قدرتمندتر ارائه گردد.
به طور مثال برای مساله پیش بینی بیماری و دیابت می توان روش جدیدی ارائه کرد که منتج به دقت بالا در پیش بینی شود. البته باید در نظر داشت که رسیدن به یک روش کاملا جدید و نوین که کارایی بالایی نیز داشته باشد بسیار دشوار است.
2- نوآوری در مساله
در این نوع نوآوری براساس روش ها و مدل های موجود، مجموعه داده جدید مورد ارزیابی قرار می گیرد. این مجموعه داده احتمالا مجموعه داده واقعی تر و به صورت مساله نزدیک تر است و خروجی دسته بندی آن منجر به تحلیل های واقعی تر و کاربردی تر می گردد.
به طور خلاصه دانشجویانی که علاقه مند به انجام پایان نامه در حوزه داده کاوی یا متن کاوی و… موارد مرتبط هستند می بایست به دنبال نوآوری ارائه مدل جدید یا تعریف مسأله جدید با استفاده از مجموعه داده نوین خود باشند.

 

به شما اکیدا توصیه می گردد برای مشاهده مجموعه بی نظیر مجموعه مقالات فارسی در حوزه های مختلف به وب سایت دیتاهارت سر بزنید. 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.