نکاتی در مورد طراحی پرسشنامه

نکاتی در مورد طراحی پرسشنامه


  • 245 بازدید

قبل از این که پرسشنامه طراحی کنید به این چند سوال پاسخ دهید. هرچقدر پاسخ های شما به این پرسشها دقیق تر و شفاف تر باشد به احتمال بیشتری پرسشنامه موفق تری طراحی خواهید کرد. هر چقدر پرسشنامه به خوبی طراحی شود خروجی نظرسنجی حاصل از آن دارای اعتبار بیشتری است.

هدف از پرسشنامه شما چیست؟ برای جمع آوری چه اطلاعاتی می خواهید؟

چگونه می توانید آن داده ها را به بهترین شکل جمع کنید؟ از چه نوع روش تحقیق و تحقیق باید استفاده کنید؟

چگونه باید سؤالات خود را در پرسشنامه بنویسید؟

چه کسی باید مورد پرسشنامه قرار گیرد؟

چرا کیفیت داده ها مهم است؟ همانطور که در مقاله توضیح دادیم ، کیفیت داده ها بسیار مهم است و داده های جمع آوری شده از طریق پرسشنامه باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند تا تحلیل های ارائه شده در مورد آن، قابل قبول و دقیق باشد.

مقالاتی که در آکادمی داده نوشته شده است برای این است که به این سؤالات پاسخ دهید. مرکز آکادمی داده به منظور کمک به شما در طراحی پرسشنامه که داده های باکیفیت را در اختیار شما قرار دهد ، مقالات بسیاری منتشر کرده است. هدف ما ارائه انواع کمک ها به شما است.

اگر در حال پژوهش در حوزه علم آمار هستید یا به دنبال انجام پروژه های آماری خود با نرم افزارهای SPSS, AMOS و LISREL  هستید با آکادمی داده تماس بگیرید.

سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

مجموعه مقالات فارسی به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.