هوش تجاری ابری ، معماری هوشمندی كسب و كار در ابر

هوش تجاری ابری ، معماری هوشمندی كسب و كار در ابر


  • 403 بازدید

 آکادمی داده  که به زودی پنجمین سال فعالیت خود را جشن می گیرد سالهاست به دنبال ایجاد محتوای مفید برای علاقه مندان علوم داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط است.  آکادمی داده  امیدوار است با این اقدامات بتواند اثری هر چند اندک در افزایش آگاهی علاقه مندان به این حوزه ها داشته باشد. در این سری مقالات  آکادمی داده  تلاش دارد مقالات جالب، جدید، پر محتوا و اثرگزار را در علوم داده‌کاوی، متن کاوی، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط ارایه نماید. در این سری مقالات ابتدا مقدمه و سپس نتیجه گیری مقالات ارایه شده است و سپس‌ فایل پی دی اف مقاله برای دانلود رایگان علاقه مندان توسط  آکادمی داده تهیه شده و قابل دانلود است.

چکیده
بحران اقتصادی حاضر که در تمام کشورهای جهان تجربه شد، بیشتر و بیشتر صنعت IT را به سوی بازدهی بالاتر سوق می دهد. سازمان ها برای هوشمند شدن و رسیدن به مزایای رقابتی از طریق بهره گیری از راهکار های هوش تجاری (BI) در تلاش هستند. پردازش ابری یکی از ابزارهایی است که می تواند نیازمندی های لازم در زمینه فناوری برای ارتقای هوش تجاری را فراهم آورد. هوشمندی کسب و کار (BI ) با رویکردهای یکپارچه برای پشتیبانی از مدیریت سرو کار دارد، در حال حاضر، برای پذیرش BI و عصری نوین از مدیریت داده های تحلیلی برای هوش (اطلاعات)، قید و بندهایی وجود دارد. این قید و بندها، زیرساختهای یکپارچه ای هستند که مشمول BI می شوند و پیچیده، هزینه بر، و غیر انعطاف پذیر گشته اند. بنابراین در این مقاله، رایانش ابری به عنوان چاره ای محتمل برای این موارد به کار گرفته خواهد شد. مقاله حاضر ، موارد زیر را بررسی می نماید: عوامل کلیدی مسئول ، برای تحول هوش تجاری جدید بر روی ابر ، مدل های گوناگون موجود برای انتقال راهکار هوش تجاری بر روی ابر ، تاثیر پیاده سازی هوش تجاری ابری ، محرک های اولیه هوش تجاری ابری ، و همچنین مسائل پیرامون آن. 

این مقاله توسط آکادمی داده تهیه شده است و از طریق لینک قابل دسترسی است. محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

مجموعه مقالات فارسی در مورد هوش تجاری یا هوشمندی کسب و کار  که شامل چهار صد 400 مقاله فارسی در مورد هوش تجاری یا هوشمندی کسب و کار است به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.