وب سایت دیتاهارت، مرجع مجموعه داده ها در تمامی رشته ها

وب سایت دیتاهارت، مرجع مجموعه داده ها در تمامی رشته ها


  • 862 بازدید

نیاز به مجموعه داده در علم داده کاوی مانند نیاز به آب برای بشر است. دیتاهارت به عنوان اولین سایت مطرح در جمع آوری و فروش مجموعه داده ها و مجموعه مقالات فارسی مطرح می باشد. 

وب سایت دیتاهارت

دیتاهارت وب‌سایتی است که سعی می‌کند نیاز محققین و پژوهشگران عزیز به مجموعه داده‌ها را تأمین کند. داده‌ها امروزه بخشی از زندگی روزمره ما هستند و روزانه صدها ، هزاران و میلیون‌ها داده توسط کاربران و سیستم‌ها تولید می‌شود. فضای مجازی به منبع عظیمی از داده‌های تبدیل‌شده است که این داده‌ها برای محققین حوزه داده‌کاوی به‌مثابه معدن طلا هستند. هر محقق داده‌کاوی نیاز به مجموعه داده برای شروع تحقیقات خود دارد. دیتاهارت سعی دارد در تأمین مجموعه داده‌های محققین و پژوهشگران سهم ناچیزی ایفا کند. در کشور ما به دلیل گستردگی محققین و پژوهشگران حوزه داده‌کاوی نیاز به یک وب‌سایت برای تهیه مجموعه دادهای متنوع و گسترده داده‌کاوی به‌شدت احساس می‌شد. در این وب سایت سعی خواهد مجموعه داده های مفید، سودمند و به روز برای محققین و پژوهش گران حوزه داده کاوی، متن کاوی، نظرکاوی(عقیده کاوی یا تحلیل احساسات) و حوزه های دیگر مانند شبکه های اجتماعی معرفی و عرضه گردد.

پژوهش گرانی که اقدام به تولید و پروسس مجموعه داده می نماید برای در دسترس قرار دادن این مجموعه داده ها می توانند آن ها را به دیتا هارت ارسال نمایند و هزینه آن ها را دریافت کنند. دیتاهارت با تیم متخصص و توانای خود سعی دارد در جبران این نقصان در فضای علمی کشور سهم ناچیزی ایفا کند.

وب سایت دیتاهارت بعد از ماهها پیگیری توانست نماد اعتماد الکترونیکی را کسب کند. همچنین وزارت ارشاد نیز نماد ساماندهی را به وب سایت دیتاهارت اعطا کرده است. این دو نماد باعث اعتماد بیشتر مخاطبین این وب سایت خواهد شد. 

 برای آگاهی از دیتاست های منتشر شده توسط دیتاهارت می توانید به کانال تلگرامی ما بپیوندید.