پیش بینی تعداد مراجعه کنندگان به اورژانس بیمارستان بر حسب نوع بیماری با استفاده از رگرسیون خطی

پیش بینی تعداد مراجعه کنندگان به اورژانس بیمارستان بر حسب نوع بیماری با استفاده از رگرسیون خطی


  • 657 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

آینده پژوهی، تصویر سازی از آینده با یک متدلوژی مشخص و بر اساس مبانی علمی است و در حوزه سلامت کاربرد فراوانی دارد. برنامه ریزی اورژانس بیمارستان برای برخورد با حجم ورودی بیماران مختلف می تواند اثر بسیار مؤثری در بهبود شرایط بیماران و کارکنان بیمارستان داشته باشد. پیش بینی تعداد ورودی بیماری های مختلف به اورژانس بیمارستان با توجه به اهمیت سلامت یک چالش مهم در مسائل پیش بینی است. در سال های اخیر مدل های متفاوتی جهت پیش بینی توسط محققین مورد استفاده قرار گرفته است و از آنجایی که تکنیک های هوش مصنوعی که شامل شبکه های عصبی مصنوعی، الگوریتم ژنتیک و منطق فازی است نتایج موفقیت آمیزی در زمینه ی حل مسائل پیچیده به دست آورده اند در این راستا بیشتر مورد بهره برداری قرار گرفته اند. داده کاوی یکی از مهم ترین روش هایی است که به وسیله آن الگوهای مفید در داده ها با حداقل دخالت کاربران شناخته می شوند و اطلاعاتی را در اختیار کاربران و تحلیل گران قرار می دهند تا بر اساس آن ها تصمیمات مهم و حیاتی در امور گرفته شود. از داده کاوی می توان در بسیاری از زمینه ها استفاده شود. ما در این تحقیق از تکنیک رگرسیون خطی برای پیش بینی میزان مراجعه کنندگان به اورژانس بیمارستانی استفاده کردیم. مجموعه داده ما واقعی و در ایالت متحده آمریکا جمع آوری شده است. ما در شبیه سازی میزان مراجعین به اورژانس بیمارستان را تحلیل کرده و نموداری به عنوان داده واقعی از داده ها تهیه نموده ایم. هدف از رگرسیون در پیش بینی رسیدن به حداقل میزان خطا است و ما با استفاده از تکنیک رگرسیون خطی توانستیم میزان خطا را کاهش دهیم و میزان دقت پیش بینی را به میانگین 72/2873 درصد برسانیم. در صورتی که اگر اطلاعات بیماران دوره های بیشتری را در اختیار داشته باشیم می توانیم این دقت پیش بینی را افزایش داده و به حداکثر برسانیم.

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

چه چیزی داده کاوی نیست؟

داده کاوی چیست؟

آموزش ابزارِ داده کاوی رپیدماینر

در مورد داده کاوی سلامت

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

مجموعه مقالات فارسی به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.