پیش بینی تمایلات سیاسی کاربران توییتر 2011

پیش بینی تمایلات سیاسی کاربران توییتر 2011


  • 476 بازدید

در این سلسله مقالات آکادمی داده به دنبال ارائه مطالبی است که محققین و علاقه‌مندان دانش علم داده با کاربردهای گسترده و عظیم این علم آشنا کند.
 علم داده با ظهور شبکه های اجتماعی رشد بسیار زیادی کرد زیرا داده های منتشر شده روز به روز گسترده‌تر شد به همین دلیل کارها و تحقیقات انجام شده در این حوزه مطالعاتی نیز رشد چشمگیری کرد.
بدین ترتیب در این مقالات کارهای انجام شده بر روی داده های شبکه های اجتماعی با استفاده از روش های داده کاوی و یادگیری ماشین ارائه خواهد شد. امید است مطالعه این مقالات برای اشخاصی که به دنبال تحقیق و پژوهش در حوزه کشف دانش از شبکه های اجتماعی با بهره گیری از داده کاوی و یادگیری ماشین هستند مفید و سودمند باشد.

هر کاربری که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می کند مانند یک شخص حقیقی دارای علایق و تمایلات است به طور مثال کاربری مانند @dataacademyir در توییتر دارای تیم محبوب در لیگ برتر ایران، جناح سیاسی و غذای مورد علاقه و دیگر تمایلات است این اطلاعات در برخی موارد به صورت صریح در شبکه های اجتماعی توسط کاربر مشخص میشود و در برخی مواقع باید از طریق روش ها و الگوریتم های داده کاوی و متن کاوی استخراج شوند.
مارکاژانور در سال ۲۰۱۱ در مقاله ای سعی کرده است این موضوع را به اثبات برساند که کشف تمایلات و جناح سیاسی کاربر از طریق تحلیل محتوای شبکه های اجتماعی او قابل انجام است.
 مجموعه داده تحقیق شامل ۲۵۲ کاربر می باشد که توسط کاندیداهای انتخابات ایجاد شده اند. مدل پیش بینی تمایلات سیاسی توسط دو الگوریتم یادگیری ماشین رگرسیون لجستیک و الگوریتم درخت تصمیم گیری ایجاد شده است. نتایج توسط محقق به صورت دستی نیز ارزیابی شده است.
 در نتیجه این ادعا مطرح شده است که پیش‌بینی تمایلات و علایق سیاسی کاربران توسط روش ها و الگوریتم های پردازش زبان طبیعی امکانپذیر است. 

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه علم داده و داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.