پیش بینی شانس ابتلا به بیماری سایکوسوماتیک با توجه به ابعادهوش هیجانی

پیش بینی شانس ابتلا به بیماری سایکوسوماتیک با توجه به ابعادهوش هیجانی


  • 902 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

چه چیزی داده کاوی نیست؟

داده کاوی چیست؟

آموزش ابزارِ داده کاوی رپیدماینر

در مورد داده کاوی سلامت

با توجه به نتایج پژوهش می توان گفت که هوش هیجانی پایین به عنوان یک عامل خطرساز در بروز بیماری های روان تنی و ایجاد آمادگی برای این بیماری می تواند مطرح باشد. البته از بین ابعادهوش هیجانی تنها سه بعد تحمل فشار روانی، واقع گرایی و عزت نفس نقش عمده تری در بروز و شدت بیماریهای روان تنی برعهده دارد. بنابراین پیشنهاد می شود که در درمان بیماری های روان تنی به تنظیم هیجان آنها توجه شود. جامعه آماری پژوهش و نوع پژوهش و نیز حجم نمونه محدود، محدودیت هایی را در زمینه تعمیم یافته ها مطرح می کند که باید در نظر گرفته شوند. با توجه به شیوع باالیی اختالالت روان تنی پیشنهاد می شود، این پژوهش در جامعه بزرگتر و همچنین در سایر مراکز درمانی نیز انجام شود و نیز سیستم های رسانه ای و آموزشی، در زمینه اطالع رسانی مناسب در مورد ماهیت، سبب شناسی و جنبه های مختلف این بیماری و درمان آن، برنامه های اجرایی مناسبی را طراحی نمایند. از سوی دیگر در مراکز درمانی، امکاناتی فراهم شود تا این بیماران از خدمات روانپزشکی و روانشناسی بهره مند گردند.

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

مجموعه مقالات فارسی به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.