پیش بینی میزان رضایت مندی از مدرسین دانشگاه با استفاده از تکنیک های داده کاوی

پیش بینی میزان رضایت مندی از مدرسین دانشگاه با استفاده از تکنیک های داده کاوی


  • 536 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 


در این پژوهش به ارائه راهکاری جهت افزایش راندمان آموزشی به کمک تکنیک های داده کاوی در محیط آموزشی پرداخته و از داده های واقعی دانشکده فنی یزدان پناه سنندج استفاده شده است در ابتدا داده های آموزشی لازم استخراج و آماده سازی روی داده ها انجام گرفته و برای رسیدن به این هدف سیستمی طراحی شد که با دسته بندی مدرسین از روی داده های شامل پارامترهای شغلی مدرس ، دروسی که تدریس نموده ، میانگین نمرات دانشجویان در دروس تدریس شده توسط مدرس و همچنین نتایج نظرسنجی اساتید توسط دانشجویان در ردهای ضعیف، متوسط، خوب و عالی و استفاده از چهار الگوریتم Neural Net SVM Decision Tree ,،LDA و مقایسه آنها باهم، بهترین دسته برای مدرسین انتخاب شده و با استفاده از قوانین انجمنی باکیفیت ترین مدرسی که توانایی تدریس دروس خاصی را دارد به مدیران گروه و مسئولین آموزش دانشگاه پیشنهاد نماید از نقاط قوت این تحقیق داشتن داده واقعی بوده که به طبع آن نتایج به دست آمده کاملا واقعی و کاربردی می باشد.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.