پیش بینی نتایج لیگ برتر انگلیس

پیش بینی نتایج لیگ برتر انگلیس


  • 470 بازدید

در این سلسله مقالات آکادمی داده به دنبال ارائه مطالبی است که محققین و علاقه‌مندان دانش علم داده با کاربردهای گسترده و عظیم این علم آشنا کند.
 علم داده با ظهور شبکه های اجتماعی رشد بسیار زیادی کرد زیرا داده های منتشر شده روز به روز گسترده‌تر شد به همین دلیل کارها و تحقیقات انجام شده در این حوزه مطالعاتی نیز رشد چشمگیری کرد.
بدین ترتیب در این مقالات کارهای انجام شده بر روی داده های شبکه های اجتماعی با استفاده از روش های داده کاوی و یادگیری ماشین ارائه خواهد شد. امید است مطالعه این مقالات برای اشخاصی که به دنبال تحقیق و پژوهش در حوزه کشف دانش از شبکه های اجتماعی با بهره گیری از داده کاوی و یادگیری ماشین هستند مفید و سودمند باشد.

آیا احساسات موجود در توییت ها ی کاربران قبل از مسابقه می‌تواند نتیجه یک مسابقه فوتبال را پیشبینی کند?
 این سوالی است که در ابتدا در ذهن چامکر ایجاد شده است و او بر اساس این سوال تحقیقات خود را آغاز کرده است.  بر اساس مدل پیشنهادی در این تحقیق ابتدا توییتهای خام از شبکه اجتماعی توییتر استخراج و جمع آوری شده اند سپس بر اساس هشتگ مسابقه توییتهای مناسب جمع آوری شده بعد از آن نظرکاوی یا تحلیل احساسات بر روی آنها انجام می‌شود
 بدین ترتیب مدل ایجاد شده و پیش بینی احساسات بر روی تمام مدل ها انجام می گیرد
 خروجی این سیستم توییت های مثبت و منفی در مورد هشتگ های مسابقه هستند. 
 مجموعه داده در این تحقیق شامل ۱۸ میلیون توییت در مرحله اول است  و بعد از فیلتر توییت های غیر مرتبط یک میلیون توییت به دست می آید که ۳۶ ساعت قبل از مسابقه جمع آوری شده است.
بر اساس تحلیل های انجام شده بین نتایج مسابقات لیگ برتر انگلیس و محتویات تولید شده توسط کاربران شبکه های اجتماعی ارتباط نزدیکی وجود دارد. به روشنی مشخص است که این دامنه فرصت‌های زیادی برای تحقیقات بیشتر ارائه داده است.

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه علم داده و داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.