پیش بینی نتایج مسابقات فوتبال با استفاده از داده کاوی و متن کاوی

پیش بینی نتایج مسابقات فوتبال با استفاده از داده کاوی و متن کاوی


  • 1,455 بازدید

در این سلسله مقالات آکادمی داده به دنبال ارائه مطالبی است که محققین و علاقه‌مندان دانش علم داده با کاربردهای گسترده و عظیم این علم آشنا کند.
 علم داده با ظهور شبکه های اجتماعی رشد بسیار زیادی کرد زیرا داده های منتشر شده روز به روز گسترده‌تر شد به همین دلیل کارها و تحقیقات انجام شده در این حوزه مطالعاتی نیز رشد چشمگیری کرد.
بدین ترتیب در این مقالات کارهای انجام شده بر روی داده های شبکه های اجتماعی با استفاده از روش های داده کاوی و یادگیری ماشین ارائه خواهد شد. امید است مطالعه این مقالات برای اشخاصی که به دنبال تحقیق و پژوهش در حوزه کشف دانش از شبکه های اجتماعی با بهره گیری از داده کاوی و یادگیری ماشین هستند مفید و سودمند باشد.

گرین در سال ۲۰۱۴ مقاله ای ارائه داد که در آن ادعا می کند با تحلیل محتوای تولید شده در توییتر در مورد بازی های لیگ برتر انگلیس می توان بهتر از کارشناسان خبره و رسانه‌ها نتایج بازی ها را پیش بینی کرد. او معتقد بود شبکه های اجتماعی فرصتی بینظیر برای پیش بینی نتایج مسابقات ورزشی هستند زیرا توجه افکار عمومی به این مسابقات جلب می شود و محتوای بسیار زیادی در شبکه های اجتماعی تولید می کنند که می تواند برای کشف دانش استفاده شود. 
دانش جمعی منتشر شده در شبکه های اجتماعی می تواند برای پیش بینی نتایج فوتبال نیز مورد استفاده قرار گیرد. محقق معتقد است روش های آماری به همراه روش هایی که دانش جمعی را استخراج می کنند بهتر از کارشناسان خبره و رسانه‌های ورزشی نتایج را پیش‌بینی کند. مجموعه داده تحقیق شامل ۵۰ میلیون سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ در هنگام مسابقات لیگ برتر انگلیس جمع آوری شده است. 

اگر به پژوهش در حوزه متن کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر هفتاد و چهار مقاله فارسی در زمینه متن کاوی  و مجموعه های مشابه آن را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه متن کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.