پیش بینی نمرات دانشجویان بر اساس زمان آزمون و فرصت مطالعاتی

پیش بینی نمرات دانشجویان بر اساس زمان آزمون و فرصت مطالعاتی


  • 585 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

با توجه به تاثیر قابل توجه اساتید در نمره دانشجویان دریافت میشود که نحوه تدریس و نمره دهی استاد به طور مستقیم بر دو عنصر نمره ی دانشجو و کسری نمره از بیست موثر است، لذا توجه به این موضوع از جهات مختلف، موضوعی است که باید بیش از اینها مورد بررسی قرار گیرد. پیشنهاد میگردد برای هر استاد معیاری به نام معدل استاد ایجاد و نهادینه شود تا مقایسه و بررسی عملکرد اساتید تسهیل شود چراکه این معیار اولین مالک موثر چه درکسب نمره و چه درنتیجه منفی دانشجویان در آزمونمی باشد. فرصت مطالعاتی، داشتن دو امتحان در یك روز و یك ساعت عوامل دیگر در نتیجه منفی دانشجو در امتحانات بوده که ناشی از چینش نامناسب برنامه امتحانی است، لذا برای بازدهی بیشتر و برنامه ریزی صحیح امتحانات بایستی تلاش کرد تا این امور با بهره گیری از هوش مصنوعی مکانیزه شود.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.