پیش پردازش داده: تبدیل داده در داده کاوی

پیش پردازش داده: تبدیل داده در داده کاوی


  • 762 بازدید

 در عملیات تبدیل داده ها از یک تابع استفاده می شود که مجموعه کل مقادیر یک ویژگی مفروض را به یک مجموعه جدیدی از مقادیر نگاشت می کند.این کار به گونه ای صورت می پذیرد که هر یک از مقادیر قدیمی بتوانند با یکی از مقادیر جدید شناسایی شوند .به عنوان مثال تعدادی از توابع نمونه عبارتند از : 
یکی از مشهورترین توابعی که برای تبدیل داده ها استفاده میشود تابع است. تبدیل داده با استفاده از این تابع گاهی آنان نرمال سازی نیز شناخته می‌شود. این تابع مقادیر یک ویژگی را به بازه منتقل می کند. البته شکل های دیگری هم برای این تابع وجود دارد که در آنها مقادیر متوسط و واریانس مقادیر یک ویژگی دخالت دارند.
 نمونه دیگری که می توان برای عملیات تبدیل داده مطرح نمود تبدیلات فوریه و موجک در داده‌های سیگنالی است که تبدیلاتی بسیار مهم و موثر در این شاخه هستند. در هر حال همیشه باید دقت داشته باشیم که مهمترین مأموریت عملیات تبدیل داده، انتقال مقادیر یک ویژگی از یک دامنه به دامنه ای دیگر در کل رکورد های یک مجموعه داده است.

داده کاوی کاربردی، صنیعی آباده

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.