چارچوبی برای كاهش ریسك ناشی از تقلب داخلی

چارچوبی برای كاهش ریسك ناشی از تقلب داخلی


  • 270 بازدید

 آکادمی داده  که به زودی پنجمین سال فعالیت خود را جشن می گیرد سالهاست به دنبال ایجاد محتوای مفید برای علاقه مندان علوم داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط است.  آکادمی داده  امیدوار است با این اقدامات بتواند اثری هر چند اندک در افزایش آگاهی علاقه مندان به این حوزه ها داشته باشد. در این سری مقالات  آکادمی داده  تلاش دارد مقالات جالب، جدید، پر محتوا و اثرگزار را در علوم داده‌کاوی، متن کاوی، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط ارایه نماید. در این سری مقالات ابتدا مقدمه و سپس نتیجه گیری مقالات ارایه شده است و سپس‌ فایل پی دی اف مقاله برای دانلود رایگان علاقه مندان توسط  آکادمی داده تهیه شده و قابل دانلود است.

چکیده

تقلب سالانه میلیون ها دلار به واحدهای تجاری ضرر وارد می كند و ابعاد هر سال در حال افزایش است . درحال حاضر تقلب چه از نوع داخلی باشد و چه از نوع خارجی آن ، هزینه های هنگفتی بر اقتصاد جهان تحمیل می نماید . بطوریكه در ایلات متحده و انگلستان و برخی از كشورهای آسیایی از میلیاردها دلار فراتر رفته است . مروری بر كارهای انجام شده در زمینه تقلب حاكی از آن است كه در مجامع دانشگاهی توجه چندانی به امر تقلب داخلی نشده است . درحقیقت تلاش زیادی در زمینه بررسی ، شناسایی و جلوگیری از بروز ریسك تقلب داخلی صورت نگرفته است . 
پرداختن به موضوع راه های كاهش خطر تقلب به عنوان یك تحقیق نشاندهنده اهمیت و اساسی بودن این موضوع است . تنها در سایه داشتن یك چارچوب و الگو موفق است كه امر اجرا را آسان می كند . دراین مقاله چارچوبی درمورد كاهش ریسك تقلب داخلی ارائه می شود . هسته مركزی این چارچوب ، داده كاوی است .

نتیجه گیری
در این مقاله كاهش تقلب داخلی نقش اصلی را بازی می كند . برای این منظور ، سعی شده تا بطور كلی تمامی زوایای تقلب بررسی گردد. بطوریكه تقلب تعریف ، دسته بندی ، هزینه هایی كه بر اثر وجود تقلب بویژه تقلب داخلی هم از جنبه دانشگاهی و هم از منظر تجربی مورد بررسی قرار گیرد . در ادامه چارچوبی برای كاهش ریسك ناشی از تقلب داخلی ارائه شده كه درگام اول به جمع آوری داده ها و در نهایت به بازبینی و حسابرسی منجر شده است . برای دستیابی به ساختار مناسب این چارچوب نیاز داشتیم تا از محیط تجاری نیز بهره برداری شود .
دارای 4 عامل است . آنها شامل :
. 1 تمركز چارچوب بر كاهش ریسك تقلب داخلی است  IFR چارچوب
2.هسته مركزی ریسك تقلب داخلی ، تكنیك ها و فنون استخراج داده هاست (داده كاوی )
.3چارچوب شامل توصیف فنون استخراج داده هایی كه در تقابل با فنون قابل پیش بینی در رابطه با تقلب خارجی وجود دارد .

 

این مقاله توسط آکادمی داده تهیه شده است و از طریق لینک قابل دسترسی است. محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

مجموعه مقالات فارسی به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.