چارچوب فرايندكاوی با روشهای تشخيص تقلب در یک کاربرد صنعتی

چارچوب فرايندكاوی با روشهای تشخيص تقلب در یک کاربرد صنعتی


  • 602 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

داده کاوی چیست؟

آموزش ابزارِ داده کاوی رپیدماینر

​معرفی منابع برای یادگیری داده کاوی

در این مقاله یک مطالعه موردی برای کاربرد عملی فرایند کاوی با روشهای کشف تقلب بررسی شده است. ارائه مطالعه موردی با استفاده از سه دیدگاه انجام می شود که عبارتند از دیدگاه فرآیند، سازمان و چشم انداز عنوان نقطه شروع، از گزارش رویداد صنعتی برای یک سیستم مدیریت گردش کار WFMS استفاده می کنیم، WFMS اختصاصی بوده و (در میان همگان) برای حمایت از فرایند نگهداری فاکتورها در دفتر RWS در هلند استفاده می شود. 
با الهام از این مشاهده، فرایند کاوی از دیدگاه سازمانی با تمرکز بر انعقاد قرارداد دست دوم متریک به طور خاص، منجر به شناسایی مکان هایی است که در آن چرخش کار نامطلوب می باشد. با بازرسی این مکان ها ، نقش خاص و مهم در مورد از کارکنان فرایند شناخته شده است ۱) WFMS ( سیستم مدیریت گردش کار) و ۲) رهبران پروژه . پس از پیدا کردن راهکارهای فرایند کاوی و برقراری تعامل بین کارکنان به روشهای کشف تقلب در چارچوب فرایند کاوی می پردازیم. 
در سالهای اخیر، انواع گوناگون تقلب های مالی مانند تقلب کارت اعتباری، تقلب شرکتی و پولشویی، نگرانی های بسیاری را سبب شده و توجه زیادی را به سوی خود جلب کرده است. البته حوزه کشف تقلب مالی نیز تحول های چشمگیری را شاهد بوده است. به طور مشخص، فرایند کاوی نظرها را به شکل گسترده ای به خود جلب کرده و محبوبیت فزاینده ای در جهان مالی به دست آورده است. کاربردهای موفقیت آمیزی از فرایند کاوی گزارش شده است و تحقیقات نشان داده اند که فرایند کاوی در میزان کاربرد و اثربخشی گسترش یافته است.
همچنین، پیش بینی جهت تغییر این تقلب ها با هر وسیله ممكن و به روز نگاه داشتن روشهای ماشینی كشف تقلب، اهمیت دارد. پژوهش در این راستا، ممكن است نتایج با اهمیتی داشته باشد كه برای تدوین فرایندهای تجاری قویتر و نیز سازوكارهای كشف تقلب انطباق پذیر برای مدیریت / پیشگیری/ كشف خطر تقلب، سودمند باشند.

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به پژوهش در حوزه کشف تقلب در بانکداری علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه جالب و بی همتای  هفتاد مقاله فارسی در زمینه کشف تقلب در بانکداری  و کشف تقلب مالی  را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه کشف تقلب در بانکداری در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.