چالش های اولیه داده کاوی، حجم بالای داده و ابعاد بالای داده ها

چالش های اولیه داده کاوی، حجم  بالای داده و ابعاد بالای داده ها


  • 1,337 بازدید

چالش  های اولیه که انگیزه مهم به کارگیری فرآیند داده کاوی به جای روش های سنتی تحلیل داده ها هستند عبارتند از : حجیم بودن داده ها ، ابعاد بالای داده ها ، طبیعت توزیع شده ، و ناهمگن داده ها . در ادامه به بررسی هر کدام از این چالش ها می  پردازیم .

 حجم  بالای داده

الگوریتم های داده کاوی با تعداد زیادی از رکوردها کار می کنند و حجم زیادی از داده ها را پردازش می کنند . به طور کلی هرچه تعداد رکوردهای موجود زیادتر باشد باعث می شود روش های سنتی نتوانند این رکوردها را پردازش کنند . اگر تعداد رکوردها کم باشد فرآیند تحلیل آنها بسیار ساده است و معمولاً احتیاج به روش های داده کاوی نیست چرا که روش های ساده تر از داده کاوی نیز می توانند جوابگو باشند . هر چه تعداد رکوردها بیشتر باشد باعث می شود علم داده کاوی بتواند کارکرد درخشان تری داشته باشد . در این موارد روش های ساده ، سنتی و روش هایی که ممکن است حتی مکانیزه هم نباشند و شاید از کامپیوتر در آنها استفتده زیادی نشود ، نمی توانند خیلی کارگشا باشند .

ابعاد بالای داده ها

منظوراز بعد همان  فیلد یا ویژگی ( خصیصه ) می باشد . به طور کلی هر چه تعداد ویژگی ها بیشتر باشد ، باعث خواهد شد که تحلیل داده ها مشکل تر شود هر چه تعداد ویژگی های موجود در داده ها بیشتر باشد ، نمی  توان با استفاده از روش های سنتی بین آنها نظمی پیدا کرد . این در حالی است که در این گونه مواقع الگوریتم های داده کاوی می توانند اثربخشی و توان بالقوه ای  که دارا هستند را نشان دهند . درغیر این صورت از روش های ساده تر هم می توان برای پردازش داده ها استفاده نمود .

داده کاوی کاربردی، صنیعی آباده

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله، گپ و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.