چالش ها و مزایای استفاده از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ در ابر برای هوش تجاری

چالش ها و مزایای استفاده از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ در ابر برای هوش تجاری


  • 641 بازدید

 آکادمی داده  که به زودی پنجمین سال فعالیت خود را جشن می گیرد سالهاست به دنبال ایجاد محتوای مفید برای علاقه مندان علوم داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط است.  آکادمی داده  امیدوار است با این اقدامات بتواند اثری هر چند اندک در افزایش آگاهی علاقه مندان به این حوزه ها داشته باشد. در این سری مقالات  آکادمی داده  تلاش دارد مقالات جالب، جدید، پر محتوا و اثرگزار را در علوم داده‌کاوی، متن کاوی، مدیریت دانش، هوش تجاری و مباحث مرتبط ارایه نماید. در این سری مقالات ابتدا مقدمه و سپس نتیجه گیری مقالات ارایه شده است و سپس‌ فایل پی دی اف مقاله برای دانلود رایگان علاقه مندان توسط  آکادمی داده تهیه شده و قابل دانلود است.

چکیده 
رایانش ابری و تجزیه و تحلیل داده های بزرگ بدون شک دو فناوری مهم برای ورود به صنعت فناوری اطلاعات در سال های اخیر است. به طرز شگفت انگیزی، این دو فناوری برای آینده در حال آمادگی هستند تا نتایج و مزایای بسیار مهمی را برای کسب و کار ارائه دهند. در حال حاضر محاسبات ابری در حال تغییر هستند و نحوه ارائه خدمات فناوری اطلاعات توسط شرکت های به اصطلاح ابر و نحوه تعامل کسب و کار و کاربران با منابع فناوری اطلاعات است. تجزیه و تحلیل داده های بزرگ نیاز به مقدار زیادی از محاسبات و هزینه های منابع تکنولوژی داده های بزرگ می باشد که برای مقاصد بسیاری از شرکت های کوچک و متوسط مقرون به صرفه نیست. در این مقاله، ما مزایا و چالش های موجود در راه اندازی تجزیه و تحلیل داده های بزرگ را از طریق محاسبات ابری ارائه می دهیم. ما استدلال می کنیم که محاسبات ابری می تواند از نیازهای ذخیره سازی و محاسبات تجزیه و تحلیل داده های بزرگ پشتیبانی کند. ما در مورد چگونگی ادغام این دو تکنولوژی غالب می توانیم فرآیند بزرگ داده کاوی را افزایش دهیم تا کسب و کار را قادر به بهبود فرایندهای تصمیم گیری کند.

نتیجه گیری
کسب و کارها از تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می کنند تا به راه انداختن استراتژی خود برای به حداکثر رساندن سود و حمایت از فرایندهای تصمیم گیری خود کمک کنند. امروزه به طور گسترده ای پذیرفته شده است که محاسبات ابری و فناوری های داده بزرگ، دو تکنولوژی غالب هستند که جهان تجارت را شکل می دهند. ابر تنها حرف زدن نیست - این یک واقعیت زندگی است که بر هر جنبه ای از صنعت فناوری تاثیر می گذارد. فن آوری های داده های بزرگ ارائه شده از طریق ابر رایانه اجازه می دهد تا کسب و کار تصمیم گیری فعالانه، مبتنی بر دانش داشته باشند و اجازه می دهند تا روند و رفتار های آینده را پیش بینی کنند. شرکت ها قادر به ذخیره داده های خود از راه دور و دسترسی به داده ها و خدمات از هر کجا و در هر زمان خواهند بود. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل داده ها مبتنی بر ابر زیرساخت هایی را فراهم می کنند که شرکت ها در غیر این صورت باید خود آن را از ابتدا می ساختند.
حفظ کسب و کار و رقابت با ارائه مزایای بسیاری از جمله بهره وری هزینه، جمع آوری منابع، خدمات به صورت تقاضا، الاستیسیته سریع و سهولت مدیریت است. علی رغم این مزایا، برخی از چالش ها و خطاها، به خصوص در ارتباط با حفظ حریم خصوصی و امنیت وجود دارد. قبل از سرمایه گذاری در تجزیه و تحلیل داده های بزرگ مبتنی بر ابر، سازمان باید به طور کامل آنچه را که درگیر هستند، درک کنند. سرمایه گذاری در تجزیه و تحلیل های ابر می تواند برای سازمان سودمند باشد، اما برنامه ریزی مناسب لازم است تا اطمینان حاصل شود که تمام مراحل عناصر تحلیلی پوشش داده می شود.

این مقاله توسط آکادمی داده تهیه شده است و از طریق لینک قابل دسترسی است. محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر در حال پژوهش در حوزه داده کاوی هستید، سوالات و اشکالات خود را از طریق تلگرام با آکادمی داده در میان بگذارید. با عضو شدن در کانال تلگرام  آکادمی داده از مقالات جدید و دیتاست های منتشر شده مطلع شوید. 

مجموعه مقالات فارسی در مورد کلان داده و بیگ دیتا که شامل صد 100 مقاله فارسی در مورد الگوریتم ها و روش های کلان داده و بیگ دیتا است به صورت یکجا نیز از طریق لینک قابل دسترسی هستند. 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.