چرا یادگیری ماشین؟

چرا یادگیری ماشین؟


  • 742 بازدید

یادگیری ماشین یک روش تجزیه و تحلیل داده ها است که به طور خودکار ساخت مدل تحلیلی را انجام می دهد. شاید این تعریف کمی دارای ابهام باشد. در ادامه کاربردهای یادگیری ماشین مورد اشاره قرار می گیرد. 
برخی از کاربردهای یادگیری ماشین می تواند در درک بهتر این حوزه مطالعاتی کمک کند. یادگیری ماشین در موارد زیر به کار رفته است:
 ماشین خودکار گوگل، شناسایی تقلب اینترنتی، موتورهای توصیه آنلاین مانند پیشنهاد های دوست در فیس بوک، Netflix نمایش فیلم هایی که شما ممکن است دوست داشته باشید و ارسال پیشنهاد کالا در آمازون، همه نمونه هایی از آموزش کاربردی الگوریتم های یادگیری ماشین است. البته کاربردهای یادگیری ماشین بسی گسترده تر از این موارد است ولی این موارد می تواند دیدی درباره این گستره کاربرد ارائه دهد.
تمام این نمونه ها از نقش حیاتی در یادگیری ماشین ها در دنیای غنی از داده های امروز استفاده می کنند. ماشین های یادگیری می توانند در فیلتر کردن قطعات مفید اطلاعاتی که به پیشرفت های عمده کمک می کنند، یاری رسانند، و ما در حال حاضر شاهد چگونگی استفاده از این فناوری در صنایع مختلف هستیم. 
با تکامل مداوم روش های یادگیری ماشین، استفاده از آن بیشتر می شود، بدین ترتیب تقاضا و اهمیت یادگیری ماشین افزایش می یابد.
داده های بزرگ یا کلان داده ها در چند سال اخیر بسیار مورد توجه بوده است. اهمیت یادگیری ماشین به علت کمک آن به تجزیه و تحلیل داده های بزرگ یا کلان بیشتر شده است. 
یادگیری ماشین روش استخراج داده را تغییر داده است و تفسیر با استفاده از مجموعه های اتوماتیک روش های عمومی که تکنیک های آماری سنتی را جایگزین کرده اند انجام می شود. خلاصه کلام در واقع یادگیری ماشین تحولی در استخراج دانش از داده های کلان ایجاد کرده و یکی از مهمترین کاربردهایش در داده های کلان است. 

 

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در زمینه داده کاوی و یادگیری ماشین در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.