کاربرد داده کاوی در تشخیص تقلب و كلاه برداری

کاربرد داده کاوی در تشخیص تقلب و كلاه برداری


  • 479 بازدید

حوزۀ دیگری که در آن داده کاوی میتواند در صنعت بانکداری مورد استفاده قرار گیرد تشخیص کلاه برداری میباشد. توانایی تشخیص فعالیت های کلاه برداری از نگرانی های رو به افزایش بیشتر سازمانها و بنگاههای مالی میباشد؛ و بیشتر فعالیتهای کلاه برداری با استفاده از داده کاوی تشخیص و گزارش شده اند. دو روش مختلف برای تشخیص الگوهای کلاه برداری توسط سازمانهای مالی تهیه شده است. در روش اول، بانک انباره داده شخص ثالث را بدست آورده ) معموال شامل اطلاعات معامالت از بسیاری شرکتهاست( و از برنامههای کاربردی داده کاوی برای شناسائی الگوهای کلاه برداری استفاده میکند. در روش دوم، تشخیص الگوی کلاه برداری عمدتا بر پایه اطلاعات داخلی بانک میباشد. برخی از بانکها از روش ترکیبی استفاده میکنند. میزان استفاده از کارتهای اعتباری قریب 60 درصد می باشد و این موضوع بیانگر اهیمت مسأله تشخیص تقلب است. 

داده کاوی چیست؟

آموزش ابزارِ داده کاوی رپیدماینر

​معرفی منابع برای یادگیری داده کاوی

یکی از موفقترین سیستمهای تشخیص کلاهبرداری سیستم ارزیابی کلاه برداری فالکن می باشد. این سیستم توسط نه بانک برتر ارائه کننده کارت اعتباری استفاده میشود، جائی که هشتاد درصد معاملات کارت که در آمریکا نگهداری میشود را مورد ارزیابی قرار میدهد. همچنین بانک ملون از داده کاوی برای شناسائی کلاه برداری استفاده میکند و قادر به حفظ وجوه خود و مشتریانش از کلاه برداری بالقوه کارت اعتباری میباشد. 

مزیت رقابتی داده کاوی در بانکداری الکترونیکی در برابر نااطمینانیهای اقتصادی، سمنانی

اگر به پژوهش در حوزه کشف تقلب در بانکداری علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه جالب و بی همتای  هفتاد مقاله فارسی در زمینه کشف تقلب در بانکداری  و کشف تقلب مالی  را تهیه بفرمایید.

 

گر در زمینه کشف تقلب در بانکداری در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است. 

 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.