کاربرد داده کاوی و متن کاوی در تشخیص ایمیل های فیشینگ

کاربرد داده کاوی و متن کاوی در تشخیص ایمیل های فیشینگ


  • 490 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

فیشینگ یکی از خطرناک ترین حملات سایبری است که تشخیص صحیح آن به عنوان چالشی برای کاربران مطرح است. روش های تشخیص این حمله دو نوع است ، تشخیص با استفاده از محتوای ایمیل و بررسی با استفاده از تشخیص URL ایمیل و وب سایت که در این مقاله به بررسی روش های مختلف تشخیص ایمیل های فیشینگ با داده کاوی و متن کاوی پرداخته شد همچنین ترکیب الگوریتم های یادگیری ماشین با روش های استخراج ویژگی و روش های سنتی نیز برای بهبود کارآیی طبقه بندی ایمیل های فیشینگ به همراه مثال هایی مطرح شد. با استفاده از دیتاست های موجود تعدادی ویژگی برجسته و مهم از URL و محتوای ایمیل و وبسایت استخراج شد و سپس الگوریتم های یادگیری ماشین به کار گرفته شد در نهایت با مقایسه دقت هر روش بهینه ترین روش، استفاده از شبکه عصبی و استخراج ویژگی ها شناخته شد که به دلیل عملی نبودن آن روش استفاده از الگوریتم داده کاوی درخت تصمیم با بالاترین کارآیی ترجیح داده میشود.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 

اگر به دنبال مجموعه مقالات فارسی در موضوعات مختلف هستید به لینک مراجعه بفرمایید. در این لینک مجموعه مقالات فارسی در حوزه های مختلف داده کاوی و متن کاوی ارائه شده است.

اگر به پژوهش در حوزه متن کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر هفتاد و چهار مقاله فارسی در زمینه متن کاوی  و مجموعه های مشابه آن را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه متن کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  
افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.