کاربرد رفتارکاوی در آموزش الکترونیکی

کاربرد رفتارکاوی در آموزش الکترونیکی


  • 826 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

امروزه ترافیک و آلودگی هوا به معضلی بزرگ برای تمام کشورها بدل شده است و به طروق مختلف در تمام علوم، محققین سعی دارند تا روشهایی را برای جلوگیری از آن اتخاذ کنند. در زمینه آموزش هم، از آنجا که جابجایی فیزیکی و حضور در کلاسهای درس دانشگاه، آموزشگاه و موسسات علاوه بر آن که مستلزم صرف وقت و هزینه می باشد، باعث تردد در شهرها شده و در نهایت باعث ایجاد ترافیک و ایجاد آلودگی بخصوص در کلان شهرها گردد. برای این منظور اینترنت و فناوری اطلاعات دست به دست هم داده اند تا روشی سریع، کم هزینه و آسان برای پیشبرد اهداف آموزشی به علاقمندان علم و دانش در اقصی نقاط دنیا ارائه دهند که این روش همان آموزش الکترونیکی می باشد. مهمترین هدف این تحقیق بحث و بررسی در مورد آموزش الکترونیکی و استفاده از تکنیکهای داده کاوی و رفتارکاوی جهت ارتقای میزان کارایی سیستمهای آموزشی موجود بود.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.