کشف دانش از فضای مجازی برای پیش بینی مسابقات فوتبال آمریکایی

کشف دانش از فضای مجازی برای پیش بینی مسابقات فوتبال آمریکایی


  • 865 بازدید

در این سلسله مقالات آکادمی داده به دنبال ارائه مطالبی است که محققین و علاقه‌مندان دانش علم داده با کاربردهای گسترده و عظیم این علم آشنا کند.
 علم داده با ظهور شبکه های اجتماعی رشد بسیار زیادی کرد زیرا داده های منتشر شده روز به روز گسترده‌تر شد به همین دلیل کارها و تحقیقات انجام شده در این حوزه مطالعاتی نیز رشد چشمگیری کرد.
بدین ترتیب در این مقالات کارهای انجام شده بر روی داده های شبکه های اجتماعی با استفاده از روش های داده کاوی و یادگیری ماشین ارائه خواهد شد. امید است مطالعه این مقالات برای اشخاصی که به دنبال تحقیق و پژوهش در حوزه کشف دانش از شبکه های اجتماعی با بهره گیری از داده کاوی و یادگیری ماشین هستند مفید و سودمند باشد.

آیا با تحلیل و بررسی محتویات وبلاگ ها و توییتر می‌توان نتایج را پیش بینی کرد؟
در این تحقیق که توسط هآنگ انجام شده است مسابقات فوتبال آمریکایی بین ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ بررسی شده است. بلاگ ها، توییت ها و منابع اطلاعات دیگر بررسی و جمع آوری شده است سپس با استفاده از مدل رگرسیون خطی طبقه بندی انجام شده است در پایان محقق مدعی است با دقت ۶۰ درصدی می توان نتایج مسابقات را پیش بینی کرد
در این تحقیق این نتیجه حاصل شده است که بلاگ ها، شبکه های اجتماعی و دیگر رسانه های اجتماعی به اندازه روزنامه های حرفه ای ورزشی دانش تولید می‌کنند و برای تحلیل ها می توان از آنها استفاده نمود

شایان ذکر است در این زمینه تحقیق قابل تاملی در داخل از کشور انجام نشده است و نمی‌توان در مورد درستی یا نادرستی این پیش فرض های علمی درباره تیم های ورزشی ایران یا شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ های ایرانی اظهار نظر نمود. 

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه علم داده و داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.