کنترل اطلاعات و تروریسم در شبکه های اجتماعی

کنترل اطلاعات و تروریسم در شبکه های اجتماعی


  • 517 بازدید

در این سلسله مقالات آکادمی داده به دنبال ارائه مطالبی است که محققین و علاقه‌مندان دانش علم داده با کاربردهای گسترده و عظیم این علم آشنا کند.
 علم داده با ظهور شبکه های اجتماعی رشد بسیار زیادی کرد زیرا داده های منتشر شده روز به روز گسترده‌تر شد به همین دلیل کارها و تحقیقات انجام شده در این حوزه مطالعاتی نیز رشد چشمگیری کرد.
بدین ترتیب در این مقالات کارهای انجام شده بر روی داده های شبکه های اجتماعی با استفاده از روش های داده کاوی و یادگیری ماشین ارائه خواهد شد. امید است مطالعه این مقالات برای اشخاصی که به دنبال تحقیق و پژوهش در حوزه کشف دانش از شبکه های اجتماعی با بهره گیری از داده کاوی و یادگیری ماشین هستند مفید و سودمند باشد.

 اونوکو در سال ۲۰۱۰ به مورد کنترل اطلاعات در هنگام حملات تروریستی اشاره کرده است. ایده نویسنده بر این اصل استوار است که می توان با کنترل اطلاعات شبکه های اجتماعی در طول حملات تروریستی، این حملات را بهتر مدیریت کرد. مورد مطالعاتی در این تحقیق حملات بمبئی است که  ۱۷۳ کشته و بیش از ۳۰۰ زخمی داشته است.
 نویسنده معتقد است با تحلیل محتویات شبکه‌های اجتماعی می‌توان اطلاعات کافی بدست آورد  سپس بر اساس این اطلاعات، دانشی استخراج کرد بر اساس دانش تصمیماتی اتخاذ کرد و در مرحله نهایی این تصمیمات را انجام داد.
 بدین ترتیب ایشان معتقد است محتویات شبکه‌های اجتماعی در حملات تروریستی می تواند به عنوان ابزاری برای تحلیل شرایط مورد استفاده قرار گیرد.

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه علم داده و داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.