یادگیری ماشین چیست؟

یادگیری ماشین چیست؟


  • 494 بازدید

یادگیری ماشین یکی از زیر مجموعه های اصلی هوش مصنوعی است؛ یادگیری ماشین کامپیوتر  را قادر می سازد به حالت خود یادگیری برسد بدون اینکه برای یادگیری برنامه نویسی صریحی شده باشد. هنگامی که در معرض اطلاعات جدید قرار می گیرند، این برنامه های کامپیوتری برای یادگیری، رشد، تغییر و توسعه خودشان فعال هستند.

SAS، یک توسعه دهنده نرم افزار مبتنی بر تجزیه و تحلیل در کارولینای شمالی، از این تعریف استفاده می کند: "یادگیری ماشین یک روش تجزیه و تحلیل داده ها است که به طور خودکار ساخت مدل تحلیلی را انجام می دهد." به عبارت دیگر، به کامپیوتر اجازه می دهد اطلاعات دقیق را بدون برنامه ریزی کشف کند. کشف دانش از طریق یادگیری ماشین به برنامه نویسی کلاسیک نیاز ندارد در عوض، این کار را با استفاده از الگوریتم هایی انجام می دهد که به صورت تکراری از داده ها یاد می گیرند.

در حالی که مفهوم یادگیری ماشین برای مدت زمان طولانی ثابت بوده است (یک مثال زود و قابل توجه: جنگ جهانی دوم آلن تورینگ). این مفهوم بدین ترتیب یاد شده است: توانایی استفاده از محاسبات پیچیده ریاضی بر روی داده های بزرگ به طور خودکار برای کشف دانش و استخراج اطلاعات. 

بنابراین، به سادگی، جنبه تکراری یادگیری ماشین، توانایی انطباق با داده های جدید را فراهم کرده است. یادگیری ماشین سعی می کند به عنوان یک برنامه از محاسبات قبلی یاد بگیرد و از «تشخیص الگو» برای تولید نتایج قابل اعتماد استفاده کند. در واقع با تکرار خود سعی می کند الگوی نهفته در داده را استخراج کرده و در داده های جدید استفاده نماید. 
الگوریتم های یادگیری ماشین روز به روز بیشتر می شوند و از این الگوریتم ها برای تشخیص الگو و استخراج دانش استفاده می شود. در وب سایت آکادمی داده از الگوریتم های یادگیری ماشین مانند الگوریتم درخت تصمیم گیری صحبت شده است. 

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر به پژوهش در حوزه متن کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه بی نظیر دویست و بیست و هفت مقاله فارسی در مورد رویکرد یادگیری ماشین  و مجموعه های مشابه آن را تهیه بفرمایید.

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.