یافتن قواعد تلازمی در داده کاوی

یافتن قواعد تلازمی در داده کاوی


  • 1,070 بازدید

داده کاوی انجمنی و استخراج قوانین انجمنی از مجموعه داده ها از جنس قوانین احتمالی هستند که اولین بار توسط Agrawal و همکاران در سال 1994 ارائه شد . در واقع برای مشخص شدن وابستگی های مهم و پنهان رکوردهای یک پایگاه داده از قوانین انجمنی استفاده می شود. این قوانین وابستگی اتفاق و وقوع یک شی را بر اساس وقوع سایر اشیا پیش بینی می کند. اغلب مشاهده می شود که وابستگی نزدیک بین مجموعه ای از داده های معین وجود دارد. بنابراین الگوریتم های یافتن قوانین وابستگی، تمامی قواعد تلازمی ممکن را درون پایگاه داده پیدا می کنند. خروجی مهم در این روش، عبارت است از مجموعه ای از قوانین اگر آنگاه که بیانگر ارتباطات میان رخداد توامان مجموعه ای از اشیا با یکدیگر هستند.
 الزم است مخاطب که با چند اصطلاح پایه در حوزه یافتن قواعد تلازمی آشنا شود: 
Set Item :مجموعه آیتم های موجود در یک پایگاه داده.
 Support :این پارامتر احتمال وجود همزمان A و B را در قانون A→B بیان می کند.
 Confidence :این پارامتر احتمال شرطی است برای آنکه تراکنش A دارای B نیز باشد.
 دو پارامتر اخیر( Confidence و Support )جهت ارزیابی قانون های تولید شده استفاده می شود. 

استفاده از الگوریتم های داده کاوی در بررسی عوامل موثر بر پیش بینی وضعیت بدو تولد نوزادان، باقری

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله، گپ و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.