یک الگوریتم جدید برای پیشنهاد صفحات وب بر اساس قوانین انجمنی

یک الگوریتم جدید برای پیشنهاد صفحات وب بر اساس قوانین انجمنی


  • 249 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

در این مقاله، الگوریتم جدیدی معرفی شده است که از اطلاعات پیمایش کاربران، برای استخراج قوانین انجمنی وزن دار استفاده می کند. ما مدل قوانین انجمنی معمول را با در نظر گرفتن وزن متناظر هر آیتم در تراکنش، که بیانگر میزان علاقه کاربر به آن آیتم در آن تراکنش می باشد توسعه دادیم کاوش قوانین انجمنی دان داریه ما اجازه می دهد دوران های متفاوتی به آیتمهای موجود در تراکنش ها تیت دهیم که روش مناسبی برای بهبود فرایند شخصی سازی بر اساس قوانین انجمنی می باشد. همچنین مدل جدیدی برای انتخاب پنجره نشت جاری کاربر ارائه نمودیم. نتایج بدست آمده کارایی قوانین انجمنی وزن دار را در مقایسه با قوانین انجمنی رایج تایید می کنند.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.