به کارگیری امکانات تعبیه شده در نرم افزار هوش تجاری Tableau به منظور داده کاوی

به کارگیری امکانات تعبیه شده در نرم افزار هوش تجاری Tableau به منظور داده کاوی


  • 658 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

این مقاله تلاشی بود در جهت آشنایی با فرآیند داده كاوی از طریق نرم افزار هوش تجاری Tableau ،كه این مهم با استفاده از امكان برقراری اتصال به نرمافزار داده كاوی R كه به صورت تعبیه شده در Tableau موجود می باشد. فراهم گردید. بدین منظور، پس از بیان مفاهیم كلی و معرفی ابزارها، پیاده سازی عملی الگوریتمهای بیان شده را مشاهده كردیم. در این پژوهش از مجموعه داده Iris ،برای پیاده سازیها استفاده گردید. با توجه به گستردگی الگوریتمهای دادهكاوی كه در این مقاله نمیگنجید، فقط از روشهای ردهبندی با استفاده از درخت تصمیم CART و Forest Random استفاده نمودیم و نتایج حاصله نیز به تصویر كشیده شد. 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.