رفتار کاربران شبکه اجتماعی توییتر در اعتراضات: رفتار اشتراک اطلاعات مکان رویداد

رفتار کاربران شبکه اجتماعی توییتر در اعتراضات:  رفتار اشتراک اطلاعات مکان رویداد


  • 345 بازدید

امروزه شبکه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین ابزارهای انتقال و اشتراک اطلاعات هستند. کاربران این شبکه ها اقدام به تولید و اشتراک نظرات، عقاید و موضوعات مورد توجه خود می‌کنند. بدین ترتیب فیلد مطالعاتی در این حوزه ایجاد شده است به نام تحلیل رفتاری کاربران شبکه های اجتماعی.
 هدف از تحلیل رفتار کاربران، تحلیل فعالیت های آنهاست مانند اشتراک گذاری، پست مطلب، لایک مطلب، نظر دادن، فالو کردن و فعالیت‌های دیگر. در این مقاله یکی از رفتارهای جمعی کاربران در اعتراضات اجتماعی تشریح می گردد. 

در این بخش در مورد رفتار اشتراک گذاری اطلاعات مکان رویداد توسط کاربران در یک اعتراض اجتماعی صحبت می‌شود یکی از رفتارهای اصلی توسط کاربران در شبکه‌های اجتماعی توییتر در اعتراضات خیابانی، سعی کاربران در انتشار و اشتراک اطلاعات مکانی، زمانی و لجستیکی آن رویداد است به طور مثال دوشنبه ساعت ۱۸ در روبروی پارک وال استریت اعتراض برپا خواهد شد.
 کاربران با این تولید محتوا سعی می کنند باعث انتشار اطلاعات مربوط به رویداد شوند به طور مثال برای اینکه تعداد افراد زیادی در آن محل حاضر شوند ساعت و مکان تظاهرات را توییت می‌کنند. برخی کاربران که خود به دلایل مختلف نمی‌توانند در آن مکان در آن ساعت حاضر شوند سعی می‌کنند با انتشار آن اطلاعات، دیگران را در مورد زمان، مکان و دیگر اطلاعات لجستیکی آگاه نمایند
 بدین ترتیب یکی از اصلی ترین رفتارهای که  کاربران در اعتراضات خیابانی از خود بروز می‌دهند اشتراک اطلاعات زمانی و مکانی رویداد است.
چند توییت فارسی و انگلیسی از این رفتار برای مثال ذکر می گردد:

Tommorow Wall Street will belong to the people, #oc cupywallstreet is this saturday #sep17. 

همه با هم شنبه مقابل پارک لاله تجمع می کنیم. #لاله #یارانه #وام
 روبروی بانک مرکزی ساعت 14. #کاسپین #بانک #سپرده

کپی برداری بدون ذکر منبع، براساس قانون جرایم اینترتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 

اگر در زمینه تحلیل رفتاری کاربران در شبکه های اجتماعی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.