معرفی کتاب : داده کاوی در مهندسی کیفیت و پایائی

معرفی کتاب : داده کاوی در مهندسی کیفیت و پایائی


  • 510 بازدید

کتاب ها همواره یکی از اصلی ترین منابع دانش و اطلاعات بوده اند، دانشجویان و طالبان علم سعی می کردند با مطالعه کتاب ها در مورد یک موضوع، دانش کافی را اخذ کنند. 
در این سلسله مقالات کتاب های چاپ شده در حوزه های مختلف علم داده، مانند داده کاوی، متن کاوی، نظر کاوی و حوزه های مرتبط با آن ها معرفی می گردد. 
علاقه مندان علم داده باید سعی کنند علم داده را از منابع انگلیسی بیاموزند، بدین ترتیب که از کتاب های چاپ شده در حوزه علم داده به زبان انگلیسی استفاده نمایند. زیرا در برخی موارد مطالب سنگین با ترجمه مبهم به فارسی ثقل تر می شود و کار دانشجویان و علاقه مندان علم داده برای فهم مطالب سخت تر می گردد. 
ولی آکادمی داده در این سلسله مقالات کتاب های فارسی این حوزه را نیز برای کسانی که با زبان انگلیسی آشنایی کمتری دارند معرفی خواهد کرد. 
این کتاب توسط دکتر جمال شهرابی ارائه شده است. ایشان یکی از اساتیدی است که بیشترین تعداد کتاب در حوزه داده کاوی را منتشر کرده است. در توضیح این کتاب می خوانیم:

در این کتاب ضمن معرفی دانش نوین داده کاوی و همچنین مبانی مهندسی کیفیت و پایائی، پیشرفت های علمی و کاربردهای نوین دانش داده کاوی در این دو حوزه تشریح گردیده است. در این کتاب دانش داده کاوی و ابزارهای آن برای استفاده در صنعت و بویژه در بحث مهندسی کیفیت و پایائی معرفی می شود. مخاطبین این کتاب، علاقه مندان دانش داده کاوی و مهندسین و کارشناسان فنی حوزه های طراحی محصول، مکانیزم ها و سیستم ها هستند.

دانش داده کاوی امروزه با پیشرفت صنعت پردازنده ها و امکان ذخیره سازی، بازیابی و تحلیل داده ها جایگاه رفیعی پیدا کرده است و به عنوان روش نوین حل مسئله جوابگوی بسیاری از سوالات و نیازهای محققین و مدیران کسب و کارهای کوچک و بزرگ می باشد.از سوی دیگر امروزه در سیستم های پیچیده صنعتی، شناخت عوامل تاثیرگذار بر کیفیت و پیش بینی و بهینه سازی آن ها، بسیار مورد توجه قرار گرفته و مهندسی کیفیت به عنوان مفهومی نوین در بنگاه های تولیدی و خدماتی ظهور پیدا کرده است.

وظیفه اصلی مهندسی کیفیت، سنجش، ارزیابی، تحلیل و بهبود مشخصه های کیفیت یک محصول یا خدمت می باشد. با توجه به فضای رقابتی و مشتریان متنوع و نیاز به ارائه محصول یا خدمات با بهترین کیفیت، لزوم توجه به مفاهیم مهندسی کیفیت و مهندسی پایائی، برای افزایش رضایت مشتریان نیز بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است.

اگر به پژوهش در حوزه داده کاوی علاقه مند هستید توصیه می شود حتما مجموعه استثنائی و بی نظیر  پانصد مقاله فارسی در زمینه داده کاوی  و مجموعه های مشابه آن و مقالات مرتبط با کاربرد داده کاوی در پیش بینی بیماری را تهیه بفرمایید.

اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام (https://t.me/dataacademyحضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد.  

افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.