سه ستون علم داده

سه ستون علم داده


  • 1,318 بازدید

علم داده به مجموعه قواعدی گفته می شود که سعی در استخراج دانش از داده دارد.
علم داده بر سه ستون اصلی استوار است علوم کامپیوتر، آمار و دانش موضوعی.

علوم کامپیوتر برای ساختار های مختلفی داده که در علم داده از آن استفاده می‌شود مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. الگوریتم های مختلفی در علم داده استفاده می‌شود از جمله الگوریتم ماشین بردار پشتیبان، نایوبیز، نزدیکترین همسایه. همه این الگوریتم ها از علوم کامپیوتر برای علم داده استفاده می‌کنند. برای کشف و استخراج دانش از داده های بزرگ و کلان داده ها دانشمندان علم داده مجبورند از علوم کامپیوتر بهره بگیرند.
 آمار دومین ستون علم داده است بسیاری از تکنیک های کشف دانش در علم داده از علم آمار به ارث رسیده است. رگرسیون یکی از پر استفاده ترین روش های علم داده از علم آمار گرفته شده است. درک و فهم بهترین روش‌های علم داده نیاز به دانش در حوزه علم آمار دارد.
 دانش موضوعی درباره مسئله اصلی که توسط علم داده حل می شود نیز بسیار مهم است برای مثال وقتی از داده‌های بیماران دیابتی بهره گرفته می شود باید شخصی که به این بیماری‌ها شنایی دارد برای تفسیر نتایج و مهیا کردن مجموعه داده به کار برده شود.
 به طور خلاصه دانشمندان علم داده برای اینکه خود را در این حوزه موفق بنامند باید در تحلیل ها و روش های علم داده از این سه ستون بهره بگیرند. به طوری که دانستن علم کامپیوتر، آمار و دانش موضوعی است که به یک کشف دانش موفقیت‌آمیز از داده خام منجر می شود. 

کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه علم داده و داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.