پیش بینی موفقیت وعدم موفقیت فارغ التحصیلی دانشجویان رشته ی تحصیلی مکانیک دانشگاه شاهرود

پیش بینی موفقیت وعدم موفقیت فارغ التحصیلی دانشجویان رشته ی تحصیلی مکانیک دانشگاه شاهرود


  • 847 بازدید

در این سلسله مقالات به مفاهیم و کاربرد های داده‌کاوی، متن کاوی و علوم مرتبط با علم داده پرداخته می‌شود. با توجه به حجم عظیم مقالات تولید شده در زبان فارسی در حوزه داده کاوی و علم داده، آکادمی داده تصمیم گرفت مقالات فارسی منتشر شده در این حوزه را خلاصه برداری کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این مقالات ابتدا با معرفی موضوع و کارهای انجام شده آغاز می شود و سپس مجموعه داده یا دیتاست تحقیق ارائه می شود و سپس پیاده سازی انجام شده در رپیدماینر، وکا یا پایتون ارائه شده و نتایج تحلیل می شود.

در این رشته نوشته ها ابتدا خلاصه ای از مقاله ارائه شده و سپس نتیجه گیری مقاله عینا آورده می گردد و سپس فایل پی دی اف آن نیز برای دانلود در اختیار محققین و پژوهشگران عزیز قرار می گیرد. 

 

کاربردهای داده کاوی در آموزش عالی به تازگی مورد توجه قرارگرفته است. دانشگاه ها با به کارگیری داده های تاريخی و استخراج دانش معنادار از آن، میتوانند الگوهای خاص و با ارزش در مورد دانشجويان موفق، يک برنامه يا روش تدريس موفق بیابند.
 اين پژوهش تالشی برای پیاده سازی مدل های داده کاوی پیش بینی کننده، همانند درخت تصمیم، به منظور بررسی عوامل مؤثر بر موفقیت و عدم موفقیت در فارغ التحصیلی دانشجويان رشته ی تحصیلی مکانیک دانشگاه شاهرود، بر اساس گذشته ی تحصیلی آنان بوده است. بر اساس نتايج حاصل از ساخت مدل های پیش بینی کننده ، فاکتورهای تعداد دروس پايه و معدل کل در طول چهار ترم اول تحصیلی، به عنوان تأثیرگذار ترين عوامل بر معدل کل دانشجويان در فارغ التحصیلی شناخته شده است. قابل ذکر است، نتايج اين مقاله نقطه ی پايانی برای تحقیق در اين حوزه نیست و میتوان با در نظر گرفتن فاکتورهای ديگر، به يافته های جديدی دست يافت.

 

این مقاله از طریق لینک قابل دسترسی است و محققین علاقه مند می توانند آن را به صورت رایگان دریافت نمایند. 


کپی برداری بدون ذکر منبع، بر اساس قانون جرائم اینترنتی و مادۀ 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای غیر قانونی بوده و مجازات جزای نقدی و حبس دارد و شرعا نیز حرام است! 
اگر در زمینه داده کاوی در حال تحقیق یا پیاده سازی پروژه تجاری یا پایان نامه هستید برای گرفتن مشاوره یا دادن سفارش انجام با ما تماس بگیرید.  آکادمی داده در تلگرام، واتزآپ و تمامی پیام رسان های ایرانی(سروش، آی گپ، بله و ویسپی) با شماره 09120637751 حضور دارد برای ارتباط از طریق ایمیل آدرس جیمیل: dataacademyir@gmail.com می باشد. 


افتخار آکادمی داده، همسفر بودن با شما در راه یادگیری علم داده است.